Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Dýně

Lidičky a víte, že DÝNĚ je jedna z nejstarších pěstovaných rostlin? Že po objevu Ameriky se dýně dostala na evropský kontinent a v 16. století do Ruska?

Lidičky a víte, že DÝNĚ je jedna z nejstarších pěstovaných rostlin ? Že po objevu Ameriky se dýně dostala na evropský kontinent a v 16. století do Ruska?

Dýně obsahuje řadu cenných a užitečných látek, jako například karoten (provitamin A), vitaminy C a B, draslík, vápník, železo, hořčík, fosfor, měď, křemík, kobalt a velmi vzácný vitamín T, odpovědný za srážení krve, tvorbu krevních destiček a zrychlení metabolických procesů.

Kvůli tomuto bohatému přírodnímu “vitamíno-minerálnímu” komplexu je dýně používána již od starověku i pro lékařské účely. Dýně se doporučuje při odtučňovací kůře, pro léčbu kašle i na bolesti na hrudi, pro lepší zrak, při anémii, nespavosti, úzkostech, při ledvinových a močových kamenech, pro čištění těla a mnoho dalších...

TAKŽE VÍTEJTE V ČASE DÝNÍ upečte si cheesecake, uvařte si dýňovou polévku, nasušte si ji stejně jako jablíčka, udělejte úžasné kompoty (moje maminka dělala ty nejlepší na světě), marmelády, prostě co chcete. Já už mám jednu menší nachystanou a budu pokračovat.

Nějaký tip od vás pro nás, co z dýně vše vaříte, pečete atd.??